Полските Американци го повикуваат Обама да даде поддршка на Македонија за прием во НАТО

Вторник, 01 Април 2014

ОМД со задоволство информира дека нашите пријатели, Полско-Американскиот Конгрес (ПАК), глас на повеќе од 12 милиони Американци со полско потекло, испратија писмо до претседателот Обама повикувајќи на негова “безусловна поддршка за полно членство на Македонија во НАТО на Самитот во Британија”.


Повеќе...

Министерот за Европа на Обединетото Кралство одговори на прашањата за Македонија/НАТО

Понеделник, 31 Март 2014

Др. Лиам Фокс, член на парламентот на Северен Сомерсет во Велика Британија, постави три прашања за членството на Македонија во НАТО како и за напредокот во однос на решавањето на “спорот со името.”  На 27 март, г-ин Давид Лидингтон, член на Парламентот за Алесбури и Министер за Европа на Обединетото Кралство даде одговор.


Повеќе...

ОМД: Целосна поддршка на САД/НАТО за стабилна Украина и безбедна Европа

Понеделник, 31 Март 2014

ОМД е длабоко загрижена со моменталната нестабилност со која се соочува Украина, посебно неодамнешното припојување на Крим од страна на Руската федерација.


Повеќе...

Помогнете и на ОМД преку пребарувачот Goodsearh

GoodSearch: You Search...We Give!

Пон Вто Сре Чет Пет Саб Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Full Film izle tv izle